A TERMÉSZETGYÓGYÁSZATRÓL
Az ókor nagy orvosai is még a természetes gyógymódok felhasználásával, továbbfejlesztésével alkották meg medicináikat. Ők fektették le az alapelvet: az embert egységként kell szemlélni, akiben a test, a lélek és a szellem harmóniája adja az egész – séget, vagyis az az ember egész, egész-séges, akiben e három dolog egyensúlyban van. Tanításuk szerint a testben minden mindennel összefügg, ezért mindig az embert kell gyógyítani, és nem elszeparáltan a szerveket.
A természetgyógyászat mindig a betegségek kiváltó okait keresi és próbálja megszüntetni, a klinikai orvoslás inkább a tüneti terápiában erős.
“Szüntesd meg az okot, megszűnik az okozat.” vallja az alternatív terápiák művelője. A kezelések alatt a fő cél a szervezet öngyógyító mechanizmusainak megerősítése, a méreganyagok kiáramoltatása a szervezetből, a pszichés energiatartalékok mozgósítása.
A terápia minden esetben az orvosi kezelések figyelembevételével, azokkal összhangban történik. Nem biztatunk betegeket kezelések megtagadására, gyógyszerek elhagyására. Ha a természetgyógyászati kezelések során a beteg állapotában javulás áll be, arra kérjük őt, a gyógyszerei módosítását, esetleg elhagyását beszélje meg orvosával.
A lelki okok feltárása, a terápiák {reflexológia, masszázs, manuálterápia stb.} mellett fontos szerepet játszik a gyógyításban a gyógynövények, teák, természetes alapanyagú gyógyhatású készítmények alkalmazása, a személyre szabott étrend {diéta} összeállítása is.