Masszázs
VÁKUUM MASSZÁZS
Az ókor nagy orvosainak kezelési módszere az utóbbi néhány évben mintha kezdene újra ismertté és elterjedté válni.
Elsősorban a kozmetikai kezelések hatásának javítására fejlesztett ki több cég is ötletes, könnyen kezelhető készüléket, mellyel folyamatos vákuumot lehet fenntartani, illetve a beállítástól függően a szívóhatás ereje akár ritmikusan, pulzálva változhat is.
Ennek köszönhetően fokozódik a kezelés hatékonysága, intenzitása, s könnyebb a gyakorlatban történő használat is.
A kis üvegharangokkal masszírozhatunk, kilazíthatjuk az izmokat, eldolgozhatunk velük mélyebb, kézzel csak nehezen kimasszírozható csomókat, és alkalmazhatjuk a reflexterápiában is- főleg a háti és hasi pontok kezelésekor.
Vákuummasszázs narancsbőr ellen
A vákuummasszázs során kitágulnak az erek, s felgyorsul a szövetek vér- és nyirokkeringése, tehát javul a leromlott alapanyagcsere. A természetesen percenként 3 cm-nyit előrehaladó bomlástermékeket és zsírt szállító nyirokfolyadék áramlási sebessége akár ötvenszeresére is felgyorsulhat. Mivel a zsírsejtekben a vákuum hatására feszültség keletkezik, ettől a sejtek egy jelentős részének a burka szétpattan, így a zsír kifolyik belőlük, s a nyirokkeringéssel távozik. Ezért a vákuumos kezelés a helyi fogyasztásban is jó eredményt hozhat. A vákuum aktiválja a rugalmas rostokat termelő kötőszöveti sejteket, ennek köszönhetően a bőr sokkal feszesebb és elasztikusabb lesz a kezeléseket követően.
Hatékonyságát más kiegészítő gyógymódokkal, kezelési módszerekkel is fokozhatjuk: aromaterápiával, gyógynövénykúrákkal, diétákkal, relaxációval, gyógytornával, jógával. A köpölyözést fél óránál tovább ne végezzük, és feltétlen bízzuk szakemberre. Túl erős hatás esetén izomgörcs és fájdalom léphet fel. A vákuummasszázshoz használhatunk különféle növényi olajokat, illóolajokat, gyógynövényes krémeket is, mert a fokozódó vérkeringés során azok hatóanyagai sokkal jobban fel tudnak szívódni a bőrbe, s könnyebben elérhetik a mélyebb rétegeket is. A vákuumkezelés alkalmazható kúraszerűen, és fenntartó, kiegészítő módszerként is, például talpmasszázzsal és Mayer-féle hasi kezeléssel is.